Plemena, druhy králíčků

Anglický beran – ten má ještě delší uši než já a je celkově větší, v základu jsme si ale hodně podobní. Někdy si až říkám, jak je možné, že si na ty uši nešlápne… Ale aspoň slyší opravdu vše, co se kde šustne.

Jinak nás, beranů, je opravdu hodně. Kromě mě, zakrslého beránka, a anglického berana mám mezi kamarády třeba i francouzského berana, který je trošku kulatější než já a má opět delší uši. Míšeňský beran už tak velký není, ale uši má také delší. Nejvíc se mi podobá malý beran, a to jak velikostí, tak i délkou uší – které má ale opět o trochu větší než já. Sice se vám může zdát, že mám snad nejmenší uši ze všech králíčků-beranů, ale víte, co se říká: Co je malé, to je milé.

Mezi mé kamarády patří i spousta českých plemen králíčků. Mám moc rád třeba klasické české strakáče, černobílé králíčky, o kterých vím, že jsou mezi českými chovateli tuze oblíbení. Hodně se jim podobá i anglický strakáč, který má na sobě menší flíčky. Z českých plemen se mi ještě líbí králíček český černopesíkatý se zajímavou popelavou srstí a český luštič se srstí se šedomodrým nádechem. Nevím, jestli tenhle můj vzdálený příbuzný ctí své jméno a ve volných chvílích luští křížovky, ale rozhodně by mě to zajímalo.
Nás králíčků je opravdu spousta a vyznat se ve všech plemenech není jen tak. Připravil jsem pro vás proto přehled základních plemen i s fotkami, abyste viděli, jaké jsou mezi námi rozdíly.