Bydlení

Určitě se těšíte, až si svého králíčka konečně přinesete a ukážete mu jeho nový domov. Taková zásadní událost vyžaduje dostatečnou přípravu předem! Zakrslý králíček se musí ve svém novém obydlí cítit příjemně, aby byl šťastný.

Co všechno budete potřebovat?

Než si na sebe s novým kamarádem zvyknete, je dobré pořídit ohrádku, nebo klec, abyste k sobě měli snazší přístup. Králíček se v novém prostředí může trochu bát a schovávat se všude možně.

Nejdřív si dobře promyslete kam onu klec, či dostatečně vysokou ohrádku umístíte. Zde bude králíček trávit nejvíc času, takže vybírejte pečlivě i podestýlku.

I králíčci musí v něčem spát, proto mu nezapomeňte pořídit dostatečně prostorný domeček. Krmení určitě nedoporučuji dávat jen tak na zem. Vhodné jsou mističky na jídlo a také jesličky na seno, ke kterým si domácí králíček zvykne chodit. Samozřejmostí jsou pítka. Nechcete nechat zakrslého králíčka trpět žízní.

Máte už všechny tyto chovatelské potřeby nachystané? Nezapomněli jste zvážit jak a v čem budete svého králíčka přepravovat například k veterináři? 

Nebude se zakrslý králíček doma sám nudit? Máte pro něj vybrané nějaké vhodné hračky? 

Připravit králíčkovi bydlení není jen tak. Abych vám co nejvíce pomohl, najdete zde seznam těch nejdůležitějších chovatelských potřeb pro co nejlepší obydlí vašeho králíčka.

Jednotlivé položky obsahují doporučení jak vybrat vhodné chovatelské potřeby právě pro vašeho zakrslého králíčka.

Vybavení klece: