Jesličky na seno

Seno je nejdůležitější část králičí stravy. Jde opravdu o absolutní základ! Králíček by měl mít vždy k dispozici dostatek sena.

Není nikde psáno, že seno musí být v jestličkách. Nicméně stojí za to zmínit, že jesle na seno jsou velice pohodlné řešení. Jesličky jsou zavěšené na kleci a seno se tak neválí na podlaze, kde může přijít do kontaktu s močí a králičími bobky. Takové seno už králíček jíst nebude a seno může začít zapáchat. Navíc v jeslích králíček seno neudupe!

 

Další nesporná výhoda jeslí pro zakrslé králíčky je, že se eliminuje nepořádek ze sena. Někteří králíčci bývají z čerstvého sena nadšením bez sebe. Přímo rozcupují a rozhází seno všude možně!

Při výběru jesliček na seno je potřeba zvážit kolik sena se do nich vejde. váš králíček, ač zakrslý, je schopný sníst neskutečné množství sena! Jestli máte králíčků víc, potřebujete pochopitelně navýšit i počet jesliček, potažmo sena.

Ať vyberete jakékoli jesličky na seno mějte na paměti, že králíčci jsou zvídavá stvoření a rádi po jesličkách lezou. Musí přece prozkoumat a zjistit, odkud se to výborné seno bere! Důležité je zajistit bezpečnost králíčka. Přesvědčte se, že se do jesliček nemůže zaseknout králíčkovi hlava, nebo pacička.

 

Jesliček na seno pro zakrslé králíčky existuje na trhu velké množství. Vybírejte takové, co se vám budou pohodlně připevňovat na králičí klec. Za zvážení stojí i to, jak budete jesličky plnit senem. Zda ze strany, či z vrchu. Jednoduše vybírejte takové jesle na seno, které jsou adekvátní kleci, králíčkovi a samozřejmě se snadno plní.