Cestování s králíčkem

Během života králíčka se nevyhneme cestování z různých důvodů a na různé vzdálenosti. Cestování, ale může být pro některé králíčky velkou zátěží a proto bychom se měli snažit jim zajistit, co největší komfort.

Cestování králíčků - Ňufíček

Přepravka

Určitě volíme přepravku s pevným dnem a dostatečně velkou, která dá králíčkovi pocit stability a možnost pohybu. Přepravní tašky nejsou vhodnou volbou. Ani tašky s pevným dnem nejsou ideální, protože jejich dno není tvrdé a pruží.

Ideální jsou pevné přepravky pro kočky a pokud je králíček bojácný, tak jsou nejlepší přepravky s horním otevíráním, ze kterých jde zvířátko snadno vytáhnout.

 

Podložka

Do přepravky dáváme savou, neklouzavou podložku. Ať už složený ručník, nebo přímo podložku určenou do přepravek. Králíčkovi jednak dodají stabilitu na jinak kluzké podlážce přepravky a za druhé v případě nehody vpijí moč a králíček pak nesedí ve špíně.

 

Občerstvení

Na velmi krátké cesty (cca 60 minut) králíčkovi nemusíme nic dávat. Trochou sena, ale nic nepokazíme. Králíček si s tím může přinejmenším hrát.

Na delší cesty už do přepravky dáváme seno a zdroj vody (nejlépe napáječku), můžeme dát i čerstvé, ale nic nadýmavého (to nedáme ani doma v den cesty). Stres z cestování u králíčků často vyvolá zpomalení peristaltiky a z nadýmavé zeleniny by hrozilo nadmutí.