Klece pro králíčky

Místem, kde bude váš domácí králíček trávit nejvíce času, bude pravděpodobně jeho klec. Tudíž je nutné výběru vhodné klece věnovat zvýšenou pozornost. Často to bývá právě i nejdražší položka na seznamu vybavení králičí domácnosti. Nikdy nedávejte králíčka do skleněného akvária. Ty většinou nebývají dostatečně velká a nezajistí postačující cirkulaci vzduchu.

Ačkoli jde o klec pro zakrslého králíčka, neznamená to, že i velkost klece bude malá.

Jakýkoli domáci králíček potřebuje dostatečný pohyb. Sice by měl mít i volný výběh, nicméně permanentně hopkat po pokoji, či celém bytě, určitě nebude.

 

Jak velkou klec pro zakrslého králíčka vybrat?

Pro všechny chovatele domácích králíčků doporučuji minimálně 120 cm klec. Případně 100 cm klec pro králíčky by také ještě byla ucházející. Jednoduše řečeno: čím větší, tím lepší.
Nezapomínejte, že se do klece musí vejít spousta nezbytností jako je domeček, jesličky na seno, nějaké hračky, pítko, toaletka a samozřejmě králíček sám.

Nemyslím si, že je rozumné pořizovat klec bez podlážky. Složitě byste museli vymýšlet co umístit na dno pod podestýlku. Navíc stačí jedno králíčkovo přeběhnutí sem a tam po kleci a můžete se vsadit, že kousky podestýlky najdete daleko od klece.

Mimochodem je vhodné pořídit klec s dvířky, které otevřete, když chcete třeba nechat králíčka proběhnout po pokoji. Králíček sám vyleze ven. Je totiž zvědavý, co se děje venku! A až se mu bude chtít, sám si zase do klece zaleze.

 

Vhodné místo pro klec?

Najít ten správný prostor pro vašeho domácího zakrslého králíčka může být rozhodně výzva.
Klec pro králíčka by měla být umístěna na klidném místě. Rozhodně ji nedávejte do průvanu, či na přímé sluneční světlo. Ani místo u topení není vhodné, pokud tedy hodně topíte.
Pokud máte ještě další domácí zvířátka, myslete na to, jak jim omezit přístup ke králíčkovu bydlení.