Vodítka, postroje na králíčky

Když je venku krásně a teplo, svádí to vzít králíčka na procházku. Ačkoli doma vás může králíček poslouchat, venku je to něco úplně jiného! Bez dobře padnoucího postroje a vodítka nemůžete vzít svého králíčka vyvenčit. Lehce by vám totiž utekl.

 

Postroje pro zakrslé králíčky

Nejdřív vyberte postroj. Ten nesmí králíčka omezovat v pohybu, ovšem musí perfektně sedět na jeho malém tělíčku. Nebo by alespoň měl být upravitelný tak, aby se z něj králíček nemohl vyvléknout.

Také volba materiálu je důležitá. Pokud nebude postroj z dostatečně pevného materiálu, králíček ho lehce překousne.

 

Vodítka pro králíčky

Na postroj se upevní vodítko. Vybírejte takové, které lehce pruží. Strečový materiál dokáže absorbovat nenadálá trhnutí vodítkem. Něco takového se může stát, když se například králíček rozhodne odhopkat pryč a vy to nečekáte. Tím, jak držíte vodítko pevně a králíček vyskočí, škubne vodítkem a postroj se mu zaryje do tělíčka. Pružná vodítka podobné nepříjemnosti eliminují.

Mohu doporučit postroje a vodítka Trixie. Ty jsou zhotoveny z nylonu, což je pružný a velmi odolný materiál. Navíc jsou vyráběny v mnoha barevných provedeních.

Každopádně ať máte vodítko a postroj jakýkoli, vždycky na svého domácího králíčka dávejte pozor. Rozhodně ho nikdy nenechávejte samotného někde přivázaného. Nejenže vám může utéct, ale malého zakrslého králíčka může jakékoli jiné zvíře napadnout a ublížit mu.

Také si uvědomte, že nemůžete králíčka venčit stejným způsobem jako třeba psa. Mít králíčka na vodítku je určitě fajn. Umožníte mu prozkoumávat nové prostředí téměř neomezeně. Hopkat si po trávě a hledat nejlepší lístečky kde se mu zachce, je pro králíčka skvělá zábava.