Jak často krmit králíčka?

Četnost doplňování krmení přizpůsobíme svým časovým možnostem a chutím králíčka. Základním pravidlem je, že králíček musí mít nonstop k dispozici seno a čistou vodu, zbytek můžeme považovat pouze za doplňky a ty nemusí mít králíček po celý den.

Frekvence krmení králíčka - Ňufíček

Seno

Někteří králíčci seno rádi roztahují a pošlapané seno už jí s odporem, nebo odmítají jíst zvětralé seno, které měli v jesličkách celý den. V takovém případě je pro králíčka vhodnější a i k financím šetrnější doplňovat seno víckrát za den po troškách.

 

Voda

Ať už jde o misku či napáječku, pítko čistíme každý den. V případě misek je při znečištění potřeba měnit vodu třeba 2x-3x denně.

Pokud má králíček i v nepřítomnosti majitele dost místa, doporučuji 2 misky na vodu v případě, že si jednu znečistí/převrátí. Obzvláště při vyšších teplotách.

 

Čerstvé

Čerstvé krmení můžeme nabízet například ráno a večer (v rámci denního harmonogramu jako začátek a konec dne). Dobré je čerstvé krmení nabízet v době, kdy bude králíček zavřený, aby ho nic při krmení nerozptylovalo a čerstvé hned snědl.

 

Granule

Krmnou dávku granulí je potřeba přizpůsobit především kondici králíčka. Slisované granule jsou vydatnější než seno a králíček se jimi snadno nacpe. Granule můžeme nabídnout prakticky kdykoliv, ale opět je ideální je nabídnout v rámci nějaké odměny, třeba večer při zavírání. Aby se králíček granulemi zbytečně nepřecpával, nebo aby mu porce vydržela déle, je možné mu je dát v tzv. „snack ball“. Snack ball zajistí králíčkovi s jídlem i zábavu a nějaký pohyb navíc.