Ňufíčkovo dřevěné obydlí

Dobrý den, pojďte dál a vítejte u Ňufíčka doma. Mám tady všechno, co potřebuji ke spokojenému bydlení. Je to takové moje království, kde si můžu dělat cokoliv, klidně celý den odpočívat nebo si hrát. A jak to u mě doma vlastně vypadá?

Mým domovem je dřevěná klec. Je to králičí vila, ve které spinkám, jím, odpočívám a hraju si. A taky tady mám samozřejmě svůj vlastní záchod. Jako králíček jsem hodně čistotný, takže na záchod chodím rád a nikdy by mě nenapadlo udělat bobek někde jinde. Moji páníčci z toho mají od začátku velikou radost a občas mě za to odmění i nějakou dobrotou.

Můj domeček by jednoznačně nebyl kompletní bez mojí milované misky na vodu, ve které nikdy nechybí čerstvá čistá voda, a misky na granule. Do ní mi páníčci sypou jen to nejlepší krmivo, a proto jsem tak spokojený králíček a nebolí mě nikdy bříško. Abych měl krmivo čím pokousat, musím se starat i o svoje zoubky.

Kromě granulí a různých pamlsků od páníčků dostávám i voňavé luční seno. Oni ani já nechceme, aby se mi válelo všude po domečku, proto mi páníčci pořídili speciální jesle. Do těch mi seno napěchují a já si vezmu vždycky jen tolik, na kolik mám chuť.

Bez čeho bych se ve svém domečku určitě neobešel, to jsou jednoznačně moji kamarádi plyšáci. Rád si s nimi hraju a mazlím a někdy je i vezmu ven z domečku, abych jim ukázal byt mých páníčků. V něm můžu občas taky pobíhat, jak se mi zlíbí a užívat si velký prostor na hraní. Stejně jsem ale nejraději, když se večer vrátím do svého domečku a tam usínám mezi svými oblíbenými plyšáky.