Domky do klece pro králíčky

V přírodě žijící králíci mají přirozenou snahu chránit se před predátory. Žijí proto v podzemních norách. Jejich tunelový systém má mnoho vchodů, což jim umožňuje se rychle schovat v případě nutnosti. Domácí zakrslý králíček má stejné potřeby jako jeho divoký příbuzný – totiž mít někde svůj bezpečný úkryt.

Králíčka ale chovám doma, kde mu nic nehrozí.

Aby byl váš králíček šťastný a spokojený, je nezbytné co nejvíc napodobit jeho přirozené prostředí. Domácí králíček se bude cítit dobře, pokud bude mít svůj domeček, i když se v něm nebude potřebovat ukrývat tak často.

Možnost se schovat tam, kde to dobře zná, je pro domácího králíčka důležité. Pomůže mu to se cítit bezpečně. Umístěte domek pro králíčka do klece, kde bydlí a poskytněte mu tak místo, kam může utéct, když se vyleká.

 

Boudičky do klece pro domácí zakrslé králíčky vybírejte podle velikosti. Nemusí být extra veliké, nicméně je potřeba, aby se králíček do domečku vešel. Vchod by neměl být příliš úzký, jinak se králíček těžko dostane dovnitř i ven.

Domeček není jen úkryt, ale poskytuje i spoustu možností k zábavě. Je to skvělé místo na hopkání a taky trochu na okusování. Vybírejte proto z odolných materiálů. Skvělé jsou dřevěné domky pro domácí králíčky.

 

Přenosná boudička

V případě, že se váš domácí králíček může volně pohybovat po celém bytě či domě, nebo pokud si jej berete s sebou do jiné místnosti, než je jeho klec, zvažte možnost pořízení přenosného domečku. Můžete ho vždycky dát do rohu dané místnosti, aby byl králíčkovi k dispozici, když jej bude potřebovat.