Misky na jídlo

Předtím, než vyberete mističku na jídlo pro vašeho domácího králíčka, je dobré se zamyslet nad tím, co a jak bude váš králíček jíst. Upřímně, králíčci věnují jídlu spoustu času. V přírodě stráví hodiny a hodiny hledáním těch nejchutnějších rostlin a zkoušením, co dobrého by ještě mohli pozřít.

Takže způsob jakým budete svého zakrslého králíčka krmit může mít celkem velký vliv na kvalitu jeho života. Vybíráním jídla, které podpoří jeho přirozenou potřebu se pást pomůže, aby bylo vašemu králíčkovi dobře po těle i na duchu.

 

Misky pro králíčky

Mistička je jedna z prvních věcí, kterou byste svému králíčkovi měli dát do jeho klece. V dnešní době můžete vybírat z velkého množství druhů. Od plastových, nebo keramických misek na jídlo, přes kovové či skleněné, různých tvarů a velikostí. Čím dál víc se na trhu objevují misky na jídlo pro zakrslé králíčky s nejrůznějšími vzory. Najdete misky s obrázky králíčků, nebo se jmény, či otisky paciček a mnoho dalších.

 

Velikost misky

Další důležité téma je velikost a hloubka mističky. Ta se odvíjí od toho, co budete králíčkovi krmit. Zda jen suché krmivo, nebo mu do misky hodláte dávat i zeleninu? Samozřejmě, že závisí i na velikosti vašeho králíčka. Zakrslý králíček toho sní mnohem méně než jeho větší příbuzní.

 

Podle čeho mističku na jídlo vybrat?

Pokud máte několika patrovou klec pro králíčka a místo na jídlo je právě v patře, je vhodné pořídit takovou mističku, která se dá upevnit ke straně klece. Kdybyste použili keramickou, králíček by ji mohl omylem shodit a mistička by se rozbila. Pak nejen že budete muset koupit novou, ale hlavně ostré střepy mohou králíčka zranit.

Nicméně těžká kameninové miska, nebo keramická je opravdu výborná. Ale musí být umístěna dole na dně klece. Dobře se z ní králíčkovi jí i pije. Navíc pokud není v blízkosti sena, voda v ní zůstává čistá.

Lehkou misku totiž králíček brzy převrátí a krmení si vysype.