Tunely, roury pro zakrslé králíčky

V přírodě si králíci hloubí nory a doupata. Je to jejich přirozenost. Proto různé tunely pro vaše domácí králíčky jsou absolutní nezbytnost. Bez své nory, tunelu, nebo roury nebude králíček šťastný.

Čím delší tunel tím lepší. Zakrslí králíčci milují probíhání tunýlky sem a tam. Prozkoumávají zda by náhodou nebylo v prolézačce něco dobrého na zub, nebo prostě jen hledají cokoli zajímavého.

Skvělé jsou tunely s více východy, nebo vchody. Zakrslí králíček miluje hledání alternativních cest ven. Uvidíte, jak bude běhat zvědavě skrz tunel. Rozhodně si tuhle hru zamiluje a bude se znovu a znovu schovávat dovnitř i ven, za tunel před tunel a nebo tunel podlézat…

Tunel pro králíčka můžete udělat třeba z ruliček od toaletního papíru. Nicméně nemusí se vám dovnitř králíček vůbec vejít, což se často stává. Navíc pospojovat všechny krátké ruličky dohromady není vůbec lehké. Spotřebujete na to celkem dost lepící pásky, kterou králíček může kousat a pozřít, což nemusí skončit dobře.

 

Perfektní zábava je nechat tunel ústit v jiné místnosti. Pro králíčka je skvělé dobrodružství, když vyleze v jiném prostředí, než ve kterém do tunelu vlézal. Uspokojíte tak jeho průzkumnické choutky.

Je bezvadné mít i různé variace tunelů co se barvy a velikosti týče, aby vašeho králíčka nezačali brzo nudit. Zvolte takové tunely, které kombinují různé materiály, či jsou alespoň rozmanitě perforované. Například trixie tunel pro králíčky splňuje zmíněné požadavky.

V obchodech i na internetu dnes už najdete kvalitně zpracované prolézací roury pro králíčky. Mě se moc líbí proutěné z přírodních materiálů. Ty jsou absolutně bezpečné, odolné a králíčci je mají nejraději.