Duhový most je místo zmiňované lidmi, jimž zemřelo zvířátko

Každý život je pomíjivý a nejlépe si toho jsou vědomi právě milovníci zvířátek. U vlastního dítěte tak nějak počítáme s tím, že nás přežije, ale u zvířátka víme, že to na nás bude, se s ním rozloučit. Člověk si tak může klást otázku „Proč se vědomě zamilovávat do něčeho, o čem víme, že nás opustí a odchodem způsobí bolest?„, ale velmi snadno na ni i nalezne odpověď. Protože ten společný čas za tu krátkou bolest stojí. Bolest totiž brzy prozáří hezké vzpomínky a slzy už nebudou hořké od bolesti, ale s lehkým úsměvem nad krásnou vzpomínkou.

Zvířátka náš život obohacují a žádné z nich nenechá v našem srdci díru, naopak v něm každé zabere nějaké místečko a tím ho zvětší.

Když bolest odchází, může se člověk bát, že to je tím, že na milované zvířátko zapomíná, ale zapomenout nejde. To jen zvířátko nám nedokáže ubližovat a tak ani bolest z jeho odchodu nemůže trvat věčně, aby nám do srdce mohlo vstoupit další.

 

Huňáček
Jméno: Huňáček
Věk: 2 roky
Příčina: mozková mrtvice
Milovaný Huňáčku, měj se krásně v nebíčku a nezapomeň, že tě budeme mít vždy rádi a nikdy na tebe nezapomeneme!
Zakrslý králíček Ňufíček
Jméno: Ňufíček
Věk: 6 let
Příčina: neznámá
Na Ňufíčka máme ty nejlepší vzpomínky. Byl strašně roztomilý, hodný, přátelský a chytrý. Chodil se k nám mazlit a přiběhl na zatleskání. Byl naším miminkem a zároveň naším nejlepším kamarádem. Nikdy na tebe nezapomeneme…
Piškotek
Jméno: Piškotek
Věk: 5,5 roku
Příčina: rakovina
Byl to takový malý, ušatý pejsek. Ještě aby ne, když ho vychoval staford. Venku se mnou běhal na vodítku, doma mi škubal sešity a vzorně mi pomáhal s přípravou na maturitu.

 

Gastík
Jméno: Gastík
Věk: 3,5 roku
Příčina: vrozené vady, abscesy, slabá imunita
Neustále mi ukazoval, že když je vůle, jde bojovat. Tehdy jsem na tom sama byla zdravotně hodně špatně a ten maličký ukazoval víc odhodlání do života, než já.
Flash
Jméno: Flash
Věk: 3 roky
Příčina: selhání oběhového systému
Vybral si nás jednou v noci a přišel v pravý čas.
Byl mi velkou oporou při psaní bakalářky a pak po ztrátě Gastíka pomáhal nejen mně, ale i Abbče. Bylo to takové veselé torpédo. Měl neskutečnou radost, když mohl zlobit.

Ušáček
Jméno: Ušáček
Věk: 5 let 8 měsíců
Příčina: selhání ledvin
Byl jsi pro nás člen rodiny, to nejlepší co nás v životě obohacovalo, navždy zůstaneš v našich srdcích! Milujeme tě 💔