Ochrana kabelů před králíčkem

Většina králíčků miluje kousání kabelů a je jim jedno, jestli pod proudem nejsou (sluchátka) a nebo jsou (prodlužky, kabely od spotřebičů,…) a tak musíme toto lákadlo nejen kvůli naší peněžence, ale i kvůli zdraví a životu králíčka patřičně zabezpečit. K ochraně kabelů slouží různé prostředky.

Lišty

Esteticky asi nejlepší volba. Nikde se nic neválí a králíček ani nemá možnost za tuto ochranu tahat. Ne všude je ale lze umístit.

TIP: Pokud projektujete nové bydlení, či plánujete rekonstrukci včetně nové elektřiny, dobře si rozmyslete rozmístění a výšku zásuvek, PC a TV „hnízd“. Dnes už je možné plno kabelů schovat pod omítku a nemusíte tak nikde tahat prodlužky. Čím méně viditelných kabelů, tím menší riziko nehody.

 

Ochranné spirály a trubice

Další, esteticky povedenou a přesto funkční záležitostí jsou plastové ochranné spirály a trubice. Velmi snadno se nasazují i na už zapojené kabely (třeba po zapojení PC). Velmi neodbytný králíček, ale může tento kryt uštípnout. 

Husí krky

Esteticky už ne zrovna skvělé, ale za to funkční jsou husí krky. Jde o pevné, na povrchu plné, plastové hadice. U obyčejných je horší montáž, ale už existují i husí krky, které se dají pro nasazení rozevřít a následně se uzavřou. Ty jsou už ale dražší.