Hračky pro králíčky

Někdy se může stát, že zakrslí králíčci jsou tím nejvíc opomíjeným mazlíčkem v domě. Nejsou hluční, nemohou štěkat nebo mňoukat, aby si získali vaší pozornost a jsou často zavřeni v kleci, kde si jich nemusíte všímat dokud není čas krmení. Ovšem jenom proto, že jsou králíčci tiší, neznamená, že to nejsou inteligentní a hraví tvorečkové. Popravdě, domácí králíčci jsou velmi chytří!

Mějte na paměti, že pokud není mysl vašeho domácího králíčka dostatečně stimulována, mohou se u něj objevit nepříjemné zdravotní komplikace. Bez jakékoli zajímavé aktivity se bude králíček nudit. Zejména pokud je často doma sám. Tento pocit izolace může vést k depresím a k destruktivnímu chování. Králíčci v každém věku potřebují žít v prostředí, kde budou mít stále co dělat. Nechtějí jenom jíst a spát.

 

Domácí králíček potřebuje aktivitu, která jej udrží v kondici jak po tělesné, tak duševní stránce. Musí různě šplhat, zavrtávat se, hrabat, hopkat všude možně a kousat různé materiály. Pokud svému králíčkovi nezajistíte dostatečné vyžití, může se stát, že při první příležitosti někam uteče, něco rozbije, nebo okouše nábytek. A to rozhodně nechcete.

Tady přichází na řadu hračky. Králíčci potřebují hračky víc než psi a kočky. Věnujte pozornost hračce, kterou se králíček rád zabývá. Asi žádná hračka není absolutně bezpečná, takže dávejte pozor, aby se mu něco nestalo. Vybírejte hračky vyrobené z nezávadných materiálů, které králíčkovi neublíží zejména pokud je kouše a omylem pozře.

Každopádně je důležité pořídit králíčkovy takové hračky, které uspokojí jeho přirozeně zvídavé potřeby.

Samozřejmě žádná hračka nemůže nahradit kontakt s lidským kamarádem. Nezapomínejte na svého králíčka a často se mu věnujte!