Přepravky pro králíčky

Přepravka pro zakrslého králíčka je nezbytná, když jej berete například k veterináři, nebo na nějakou jinou cestu mimo domov.

Králíček by nikdy neměl cestovat jen tak na sedadle v autě. Určitě nedoporučuji, abyste ho drželi v ruce a bez jakéhokoli jištění s ním šli po ulici. Riskovali byste zranění jak sebe, tak i svého králíčka. Nikdy nevíte, co se všechno může po cestě stát!

Naštěstí existuje mnoho druhů přepravních boxů pro zakrslé králíčky, kam můžete svého domácího mazlíčka na chvíli umístit.

 

Jakou přepravku vybrat?

Přepravka, nebo bedýnka pro králíčka by měla mít zajištěné dobré odvětrávání. Například v parném létě rozhodně nemůžete zavřít králíčka do krabice bez jakéhokoli větrání. Přehřátí by pro něj mohlo mít fatální následky.

Bedýnka by se měla snadno čistit. Jelikož tyto boxy často slouží k přepravování nemocného zvířátka, je důležité, aby se bedýnka dala snadno dezinfikovat. Přepravky s odklopitelným víkem se čistí mnohem snáz.

 

Kudy do přepravky?

Dobře tvarovaná přepravka vám umožní svého králíčka snadno vyjmout i dát dovnitř. Bedničky z postranními dveřmi dovolí králíčkovi, aby si vlezl dovnitř i ven sám. Nicméně ty s vrchním přístupem usnadní vyndat králíčka, když se mu nechce ven. Přepravky jak s postranním tak s vrchním přístupem jsou asi ideální.

Pochopitelně by boxy na přepravu králíčků měly být vyrobeny z takových materiálů, které jsou odolné proti rozkousání a samozřejmě zajistí, aby králíček nemohl utéct.

Jelikož zakrslí králíčci nejsou ani velká ani těžká stvoření, nemusíte vybírat masivní přepravní box. Pořiďte takovou přepravku, ve které si králíček pohodlně sedne a nebo se natáhne.