Podestýlky pro králíčky

Co dát domácímu králíčkovi na dno jeho klece? To je další z celkem obtížných otázek. Každý králíček je jiný. Pravděpodobně budete muset ze začátku zkoušet co vyhovuje právě tomu vašemu.

Podestýlka pro zakrslého králička samozřejmě nezávisí jen na jeho osobnosti, ale roli zde hraje i druh klece. Zejména materiál dna. Pokud vůbec nějaké dno klec má.

 

Někteří králíčci vyloženě preferují holou klec bez jakékoli podestýlky. Jen záchod mají například vystlaný peletkami, aby jej dobře poznali. Klec s plastovým dnem pro ně bude úplně dostatečná.

Můžete vyzkoušet dát na dno klece například dřevěnou překližku, která není studená. Sem tam přidat i polštářek, nebo dečku. Králíčci se po tom často rádi povalují. Přeci jen mají rádi pohodlíčko.

Jsou tací králíčci milující zahrabávání se. Nedivte se! Je jim přirozené norovat. Pro takové je potřeba vybrat podestýlku umožňující jim uspokojit hrabací potřebu. V tomto případě vybírejte podestýlku pro králíčka z hoblin, pilin či něčeho obdobného. Počítejte ovšem s možností vyhrábání materiálu ven z klece.

Další možnost je hrubý přírodní kobereček. Ten slouží pro mnohé králíčky jako velice příjemná podložka.

 

Mějte na paměti, že králíčci rádi všechno okusují. Tudíž v případě koberečků vybírejte takové, které jsou zdraví neškodné. Existují koberečky utkané ze 100% přírodních materiálů. Nejsou ošetřeny žádným chemickým přípravkem, takže vašemu mazlíčkovi neuškodí.

Obecně vše co má králíček ve své kleci, by mělo být z nezávadných materiálů. Zaměřte se na ty přírodní, abyste tak předešli nepříjemným zdravotním komplikacím vašeho domácího zakrslého králíčka.