Co po smrti našeho králíčka?

Když pro králíčka nadejde čas, ať už stářím, injekcí, či náhlým úmrtím, má majitel 3 možnosti:

1) Nechat zvířátko na veterině

Tuto možnost asi žádný milující majitel nezvolí, protože z veteriny putuje tělíčko do kafilerie, kde je rozmělněno a spáleno se zbytky uhynulých zvířat především z velkochovů.

Bohužel u velkých zvířat platí vyhláška, která prakticky zakazuje si takové tělo z veteriny odvézt k pohřbení do země, kvůli riziku znečištění podzemních vod. U malého zvířátka snad neexistuje veterinář, který by vám odmítl tělíčko vydat.

 

2) Pohřeb do země

Asi nejběžnější způsob rozloučení s domácím mazlíčkem. Jen je potřeba vybrat místo tak, aby nebylo blízko studny/řeky. U větších zvířátek existují i další podmínky, ale tím se tady není potřeba zatěžovat.

V dnešní době už existují i zvířecí hřbitovy, kde je možné zvířátko legálně pohřbít, pokud nemáte vlastní pozemek. Váže se k tomu poplatek podle velikosti zvířete a tím i samotného hrobu.

 

3) Kremace

U nás relativně nová záležitost. Neprovádí ji krematoria pro lidi, ale specializovaná pracoviště. V nabídce pak mají možnosti, jak s popelem naložit.

Nejjednoduší je urnička, ať už nerezová, či keramická (ve tvaru srdíčka, packy, zvířátka,…). Dále je možnost část popela uzavřít do přívěsku z nerezové oceli.

Nejdražší variantou je pak výroba umělého diamantu z popela. Z tělíčka králíčka je ale popela příliš málo a tak je potřeba přidat přírodní uhlík.

Kerberos – Pet krematorium