Ňufíčkův jídelníček

Přijít na to, co má můj mlsný jazýček nejraději za papání, nebylo jednoduché. Jsem poměrně dost vybíravý a dlouho trvalo, než jsme s páníčky přišli na to, co je nejlepší mi nasypat do misky. Abych vám podobné rozmýšlení ušetřil, připravil jsem pro vás souhrn konkrétních jídel, na která nedám dopustit.

Co musím mít v misce snad každý den jsou granule Cunipic AlphaPro Adult Rabbits. Každá granule obsahuje všechny nezbytné suroviny a vitamíny pro zdraví králíka bez výkyvů v příjmu živin. Krmivo s vysokým obsahem vlákniny (26 %), bez přidaných barviv a cukru. Stejně tak si rád pochutnám i na krmivech Beaphar Nature Rabbit Adult. Vychutnávám si každou granuli, každé sousto a nikdy se nestane, že bych v misce nechal byť jen drobeček.
Versele Laga Cuni Complete – speciálně tvarované pelety bez obilí jsou bohaté na vlákninu a bylinky a podporují dobré zažívání a zdravý chrup. Jsem přece jen králíček, moji předci kdysi běhali po loukách a mezích, proto si občas dám rád i seno. Ne jen ledajaké seno, ale seno luční – s vysokým obsahem vlákniny, minerálů a stopových prvků.

Protože jsem hodný králík a moji páníčci mě mají tuze rádi, často mě rozmazlují i nejrůznějšími pamlsky. Mám moc rád kořenovou zeleninu a ovoce (čerstvé i sušené). Mňam, jen to píšu a sbíhají se mi sliny! Podobně dobré jsou i bylinky, pampelišky (čerstvé i sušené) větvičky z lesa atd. Co mám ale nejradši, to jsou mrkvičky z naší zahrádky. Těch bych klidně snědl deset a pořád bych na ně měl chuť.