Králíček by měl mít stálý a neomezený přístup k vodě. Množství vody, kterou potřebuje závisí na mnoha proměnných jako je například prostředí ve kterém žije, roční období a také potrava co jí. Králíčci krmení čerstvým jídlem a ti, kteří mají možnost se pást venku, budou mít mnohem menší potřebu pít než ti krmení suchým krmivem. Samozřejmě králíčci stejně jako lidé pijí více v horkém a suchém počasí.
Domácím králíčkům stačí na pití obyčejná pitná voda z kohoutku. Není potřeba vyhledávat nějaké speciální vody obohacené o vitamíny a minerály. Králíček vše potřebné pro svůj zdravý vývoj najde v potravě, pokud je dostatečně pestrá.
Nádržka na vodu o objemu kolem 300 ml by měla být pro zakrslého králíčka dostatečná na celý den. Pokud máte víc králíčků, pochopitelně znásobte i množství napáječek na vodu. V létě kontrolujte množství vody v nádobce mnohem častěji.
Na trhu existuje spousta pítek a nádobek na vodu pro zakrslé králíčky. Nejčastěji narazíte na napájecí láhve, niplová pítka a nebo klasické hladinové napáječky.
Napájecí láhve mají většinou šroubovací uzávěr a poutko na zavěšení na klec. Z uzávěru vede nerezová trubička s kulovým ventilkem. Ten králíček svým jazykem stlačí a začne mu protékat voda do tlamičky. Napáječky s niplovým ventilem fungují obdobně.
Můžete pořídit i samostatné ventily s držáky na klec a do nich našroubovat celou PET láhev. Ovšem to je řešení spíš pro větší počet králíčků.
Do hladinových napáječek patří klasická miska na vodu. Popravdě mnoho králíčků preferuje pít právě z obyčejné mističky. Nicméně potřeba ji kontrolovat častěji. Může se stát, že ji králíček třeba omylem vyleje, nebo nějak zašpiní. Vybírejte proto z odolných materiálů. Skvělé jsou kamenné a keramické napaječky na vodu pro zakrslé králíčky.